Nasz rywal: Chojniczanka Chojnice

[2020-02-27]

Po zimowej przerwie do ligowej rywalizacji powracają piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Boje o ligowe punkty rozpoczną od spotkania u siebie w sobotę (g.18) z Chojniczanką Chojnice.

Przeciwnik „Słoni” po pierwszej części sezonu jest na ostatnim miejscu. Zgromadził 16 punktów. Do rundy rewanżowej przygotowywał się od 13 stycznia. Przebywał na zgrupowaniu w Stężycy. W sparingach wygrał z Lechią Gdańsk, Unią Janikowo (za każdym razem 3:2) i Radunią Stężyca 2:0. Zremisował z Bytovią Bytów i Sokołem Ostróda 2:2 oraz Wartą Poznań 1:1, przegrał z Olimpią Grudziądz 1:2. W przerwie drużynę wzmocnili: Jakub Banach (z Gedanii Gdańsk), Aleksander Jagiełło (Piast Gliwice), Martin Klabník (Radomiak Radom), Maciej Spychała (Wisła Płock), Marcin Trojanowski (Kotwica Kołobrzeg), Kamil Wiktorski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Łukasz Zejdler (Widzew Łódź).

Opiekunem Chojniczanki od 6 listopada jest Zbigniew Smółka. Występuje w niej dwóch byłych zawodników „Słoni”. To Andrzej Witan. W latach 2015-16. wystąpił w ich 5 meczach  Emil Drozdowicz. Od 2011 do 2015 roku w 136 meczach strzelił 37 goli. W Chojniczance natomiast w sezonie 2016/17 grał Łukasz Budziłek Zaliczył 26 meczów.

Dwie wygrane, trzy porażki „Słoni”, jeden remis tak do tej pory wyglądała historia pojedynków obu drużyn.

Sezon 2014/15, I liga: Chojniczanka – Termalica Bruk-Bet 1:0,  Termalica Bruk-Bet - Chojniczanka 1:0

2017/18 Puchar Polski: Chojniczanka – Bruk-Bet Termalica 2:1

2018/19: Bruk-Bet Termalica - Chojniczanka 2:1, Chojniczanka – Bruk-Bet Termalica 1:1

2019/20: Chojniczanka - Bruk-Bet Termalica 1:0.