Nasz rywal: Piast Gliwice

[2017-11-02]

Przed przerwą reprezentacyjną piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza powalczą o punkty u siebie z Piastem Gliwice. Spotkanie w niedzielę (g.15.30) .

Na stadion „Słoni” przyjedzie drużyna której rezultaty odbiegają od oczekiwań. Obecnie zajmuje czternaste miejsce z trzynastoma punktami zobacz wyniki Pięć z nich wywalczył pracujący od 19 września z Piastem trener Waldemar Fornalik, który zastąpił Dariusza Wdowczyka.

W przerwie letniej Piast dokonał głośnego transferu. Drużynę wzmocnił jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu Konstantin Vassiljev z Jagielloni Białystok. Dla niego był to powrót do Gliwic po dwóch latach przerwy. Do istotnych zawodników gliwiczan należą też Michal Papadopulos (najlepszy strzelec), Marcin Pietrowski, Marcin Konczkowski czy Saša Živec.

Historia meczów z Piastem

Dwa zwycięstwa, pięć porażek i jeden remis – taki jest bilans dotychczasowych spotkań Bruk-Betu Termalica Nieciecza z Piastem Gliwice. Drużyny o punkty walczyły już w pierwszej lidze.

Bilans meczów:

Sezon 2010/11, I liga: Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1, Termalica Bruk-Bet - Piast 3:1, 2011/12, I liga: Termalica Bruk-Bet – Piast 2:3, Piast – Termalica Bruk-Bet 1:1, 2015/16 Ekstraklasa: Piast Gliwice – Termalica Bruk-Bet 1:0, Termalica Bruk-Bet – Piast Gliwcie 3:5, 2016/17, Ekstraklasa: Piast – Bruk-Bet Termalica 2:1, Bruk-Bet Termalica – Piast 1:0.

W Piaście Gliwice przed przyjściem do "Słoni" występował Bartosz Szeliga. Od sezonu 2012/13 rozegrał 98 meczów i strzelił 11 bramek

Zawodnickiem gliwickiego zespołu był też Dariusz Trela w latach 2011 -14 zagrał w 82 meczach.