Wygrać na nowym stadionie

[2015-11-18]

Rozmowa z Wojciechem Kędziorą, piłkarzem Termaliki Bruk-Betu Nieciecza

Dziewięć sezonów – 199 meczów i 46 zdobytych bramek, to Twój bilans z okresu gry w Piaście Gliwice. Czy to wystarcza  żeby czuć się jego legendą?
O to najlepiej zapytać kibiców. To był ważny klub w mojej przygodzie z piłką. W jego barwach dwukrotnie awansowałem do ekstraklasy. To bardzo miłe wspomnienia. W sezonie 2011/12 zagrałem również przeciwko Termalice Bruk-Becie w pierwszej lidze. W Niecieczy wygraliśmy 3:2. W Gliwicach był remis 1:1. W tym meczu, w pierwszej minucie zdobyłem bramkę.

Dzisiejszy Piast, z którym przyjdzie się zmierzyć „Słoniom” to nieoczekiwany lider rozgrywek. Co się do tego przyczyniło?
W tej drużynie spotkały się odpowiednie osoby. Jest chemia między nimi. Każde kolejne zwycięstwo ich napędzało. Pierwsze miejsce w tabeli, Piast wywalczył zasłużenie. Zgromadził dużo punktów, pokonał czołowe drużyny: Legię Warszawa, Wisłę Kraków czy Lecha Poznań. Przed sezonem nikt się nie spodziewał takiej postawy gliwiczan. Myślałem podobnie. W przerwie letniej doszło u nich do sporych zmian. Wydawało się, że to spowoduje, że Piast będzie walczył o utrzymanie. Stało się odwrotnie. Za to należy mu się szacunek.

Piast to również walory piłkarskie
To nie jest drużyna oparta tyko na kolektywie. Mają indywidualności. To m.in. Martin Nespor, Sasa Zivec, Radosław Murawski czy Jakub Szmatuła. Ten ostatni w pierwszej części sezonu broni wręcz fenomenalnie.

Trzeci raz wystąpisz przeciwko Piastowi Gliwice. Jak wspominasz dwa dotychczasowe mecze przeciwko tej drużynie
Oba spotkania rozegrałem w Zagłębiu Lublin. Nie były takie jak chciałem. Pierwszy przegraliśmy w Gliwicach 1:4. W Lubinie było 1:1. Zagrałem w nich łącznie 51 minut. Oby ten trzeci mecz było dla mnie i całej drużyny lepszy.

Jak Termalica Bruk-Bet Nieciecza powinna zagrać przeciwko Piastowi Gliwice?
To co potrafimy najlepiej czyli rozgrywać piłkę od tyłu. Zobaczymy na co pozwoli nam Piast. W pierwszym meczu gliwiczanie podeszli do nas wysoko. To nas zaskoczyło. Od tego momentu upłynęło sporo czasu. Uwierzyliśmy w nasze możliwości i sposób grania. Chcemy to pokazać w piątek. Dla nas to również okazja, żeby dobrze rozpocząć rundę wiosenną. Zmotywowani jesteśmy również faktem, że pierwszy raz wystąpimy na własnym obiekcie. Długo na to czekaliśmy. Zrobimy wszystko, żeby w tym historycznym dniu mieć bardzo miłe wspomnienia.Fajnie byłoby wygrać na nowym stadionie.