Co można wyczytać ze statystyk?

[2021-06-20]

W dwóch meczach tego sezonu padło 8 bramek! Jeden z nich odbył się w Niecieczy! Co jeszcze zapamiętamy z minionych rozgrywek?

6-2 takim wynikiem zakończył się nasz mecz z Koroną Kielce. 8 bramek w jednym meczu padło jeszcze w Łodzi, gdzie ŁKS po 4-4 podzielił się punktami z Puszczą Niepołomice. Najczęściej padającym wynikiem w lidze było 1-1, taki rezultat padł aż 40 razy na wszystkie 306 meczów.

W czołówce najczęściej zmienianych piłkarzy ligi był Paweł Żyra. Nasz pomocnik schodził z murawy w czasie gry aż 21-krotnie.

Król strzelców Roman Gergel (19 trafień) był również także najskuteczniejszy z gry (15 bramek). 9 bramek Roman zanotował przed przerwą, a 10 razy cieszył się ze strzelonej bramki po zmianie stron. Co ciekawe Kacper Śpiewak, wszystkie swoje bramki (sześć) zdobył w II połowach meczów. Jako zmiennik Kacper trafiał 4 razy, co wraz z Łukaszem Sekulskim pozwala mu cieszyć się zmiana najskuteczniejszego jokera z ławki.

Samuel Stefanik należał do czołówki najbardziej zapracowanych zawodników ligi. Tylko 5 zawodników w całej stawce rozegrało więcej minut od naszego słowackiego pomocnika.

Łącznie w barwach naszego klubu wystąpiło 29 zawodników. Rekordzistą w tej klasyfikacji jest Korona Kielce, którą reprezentowało 38 piłkarzy.

W klasyfikacji Fair Play zajęliśmy trzecie miejsce w lidze. Mniej napomnień otrzymali piłkarze Górnika Łęczna oraz Zagłębia Sosnowiec. Nasza drużyna była jedną z tych która skutecznie wykonała wszystkie przyznane rzuty karne. W ten sposób dopisaliśmy do swojego dorobku 9 bramek.