Banda Słonia!

[2021-06-18]

29 zawodników wystąpiło w ramach Fortuna 1 ligi w sezonie 2020/2021 w barwach Bruk-Betu Termaliki. Rekordzista zanotował 2867 ligowych minut na murawie!

• bramkarze

Łukasz Budziłek – „Budził” spędził w tym sezonie na murawie 450 minut. Składa się na to pięć występów w pełnym wymiarze czasowym. Co ciekawe wszystkie miały miejsce w 2021 roku. 30 latek dwukrotnie zachował czyste konto.
Liczby: 5 meczów, 450 minut

Dominik Kąkolewski – Dominik zadebiutował w wyjazdowym meczu w Olsztynie gdzie po przerwie zmienił Tomasza Loskę. W czasie 45 minut na murawie Dominik otrzymał jedną żółtą kartę.
Liczby: 1 mecz, 45 minut, 1 żółta kartka

Tomasz Loska – rozegrał najwięcej meczów między słupkami naszej bramki. Gienek wystąpił w 29 spotkaniach, z czego 28 razy w pełnym wymiarze czasowym. Pamiętamy jego znakomite interwencje utrzymujące nas w meczu jak choćby obroniony rzut karny w wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica.
Liczby: 29 meczów, 2565 minut, 2 żółte kartki

• obrońcy

Wiktor Biedrzycki – wzmocnił Słonie w przerwie zimowej. Debiutował w naszych barwach 27 lutego w zremisowanym 1-1 meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Do siatki trafił raz w wygranym 6-2 meczu z Koroną Kielce.
Liczby: 14 meczów, 1078 minut, 6 żółtych kartek, 1 gol

Marcin Grabowski – gdyby nie kontuzja w meczu z Odrą Opole Marcin minut miałby jeszcze więcej. Powoływany do Młodzieżowej Reprezentacji Polski zawodnik kończy sezon liczbą 30 występów i pięknym golem zdobytym w Olsztynie.
Liczby: 30 meczów, 2651 minut, 4 żółte kartki, 1 gol

Mateusz Grzybek – pan 90 minuta. Mateusz na cztery zdobyte gole, 3 razy trafiał w doliczonym czasie gry ratując punkty w meczach z Zagłębiem Sosnowiec, Sandecją i Arką Gdynia. Czwartą bramkę dołożył w meczu z ŁKS-em.
Liczby: 27 meczów, 2067 minut, 9 zółtych kartek, 4 bramki

Jan Klimek – po zimowym transferze zaliczył pełne 90 minut w zremisowanym 2-2 spotkaniu z Sandecją.
Liczby: 1 mecz, 90 minut

Artem Putiwcew – szef naszej defensywy rozegrał w tym sezonie 29 meczów. Tylko w dwóch z nich został zmieniony przed upływem czasu gry. Najskuteczniejszy spośród defensorów trafił do siatki 5-krotnie.
Liczby: 29 meczów, 2544 minuty, 4 żółte kartki, 5 bramek

Marcin Wasielewski – grał zarówno z lewej jak i prawej strony defensywy. „Wasyl” pojawił się w 25 meczach, a 12 z nich rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty.
Liczby: 25 meczów, 1567 minut, 3 żółte kartki

• pomocnicy:

Michal Bezpalec – łączył defensywę z drugą linią. Michal to typowy przykład zadaniowca w naszym zespole. Wystąpił w 20 meczach, 17 razy wchodząc z ławki.
Liczby: 20 meczów, 534 minuty, 3 żółte kartki, 1 gol

Sebastian Bonecki – dołączył do nas w zimie. Zagrał 13 razy, dwukrotnie w pełnym wymiarze czasowym. Debiutował w lutym w starciu z Zagłębiem Sosnowiec.
Liczby: 13 meczów, 590 minut, 2 żółte kartki

Michal Hubinek – był bliski zdobycia bramki i przypieczętowania naszego awansu w ostatnim meczu sezonu. Defensywny pomocnik 8-krotnie grał od początku do końca spotkania.
Liczby: 23 mecze, 1262 minuty, 2 żółte kartki

Vlastimir Jovanović – „Jova” rozegrał 8 meczów minionego sezonu. Jedyny cały mecz 36-latka miał miejsce w Gdynii gdzie zremisowaliśmy z Arką 2-2.
Liczby: 8 meczów, 250 minut, 3 żółte kartki

Tomasz Matuszewski – choć spędził na murawie tylko 12 minut to z pewnością ten sezon zapamięta do końca życia. Debiut w pierwszoligowej rzeczywistości i gra z opaską kapitana to maksymalne wykorzystanie otrzymanego czasu gry.
Liczby: 3 mecze, 12 minut

Jakub Pek – Kuba zaliczył epizod w meczu z Koroną, kiedy to w końcówce pojawił się na murawie debiutując tym samym w pierwszoligowej rzeczywistości.
Liczby 1 mecz, 3 minuty

Adam Radwański – jesienią musiał wywalczyć miejsce w składzie, kiedy tego dokonał był już praktycznie nie do zastąpienia. Szczególnie upodobał sobie były klub, bo to w potyczkach z Widzewem zdobył 2 z trzech ligowych bramek.
Liczby: 31 meczów, 2043 minuty 3 żółte kartki, 3 bramki

Samuel Stefanik – rekordzista pod względem minut i jedyny piłkarz Bruk-Betu Termaliki, który wystąpił w każdym 34 meczów. Tylko raz w całym sezonie nie rozpoczął meczu w podstawowym składzie. Mimo tylu minut ani razu nie został napomniany przez arbitra.
Liczby: 34 mecze, 2867 minut, 2 bramki

Piotr Wlazło – kapitan w kilku meczach z konieczności grał w środku defensywy, ale jego nominalne ustawienie było jednak wyżej, w środku pola. Mimo kontuzji i przerwy w grze zdołał zdobyć 6 bramek co było drugim indywidualnym wynikiem w drużynie
Liczby: 28 meczów, 2458 minut, 10 żółtych kartek, 6 bramek

Martin Zeman – grał zarówno na skrzydle jak i ustawiony w dwójce napastników. Martin zdobył trzy bramki i zdecydowanie był jednym z jokerów trenera. Spośród 29 występów ani jednego nie rozegrał od początku do końca.
Liczby: 29 meczów, 1284 minuty, 1 żółta kartka, 3 bramki

Paweł Żyra – jesienią praktycznie każdy mecz rozpoczynał w wyjściowym składzie. Wiosną wykorzystywany bardziej w systemie rotacji, ale i tak pojawił się w 33 na 34 możliwe mecze (w tym jednym pauzował za kartki).
Liczby: 33 mecze, 2131 minut, 5 żółtych kartek

• napastnicy:

Patryk Czarnowski – w pierwszym sezonie w barwach Słoni zanotował 17 występów i strzelił dwa gole. Otworzył wynik meczu z Puszczą i zdobył arcyważną bramkę w Tychach.
Liczby: 17 meczów, 515 minut, 2 bramki

Roman Gergel – król strzelców Fortuna 1 ligi. Roman każdy kontakt z piłką zamieniał w złoto. Sezon zakończył z 19 bramkami na koncie.
Liczby: 33 mecze, 2636 minut, 4 żółte kartki, 19 bramek

Bartosz Snopczyński – lepsze wejście w zespół zastopowała kontuzja.  Choć w kilku meczach było bardzo blisko, to jednak nadal czeka na premierowego gola.
Liczby: 5 meczów, 161 minut, 1 żółka kartka

Kacper Śpiewak – szybko udowodnił, że mimo młodego wieku potrafi strzelać na poziomie pierwszoligowym. Debiutancki sezon w naszej druzynie kończy z dorobkiem 6 bramek – co daje mu drugie miejsce w tej klasyfikacji w całym zespole.
Liczby: 30 meczów, 1314 minut, 4 żółte karki, 6 bramek

• grali jesienią:

Jonathan de Amo Perez – jesienią tworzył duet środkowych obrońców z Artemem Putiwcewem. Rozegrał 15 meczów co złożyło się na 1292 minuty na murawie

Patrik Misak – z 16 meczów, które rozegrał jesienią 7 rozpoczynał z ławki rezerwowych. Liczby Patrika to 793 minuty i 1 gol.

Michał Orzechowski – 5 meczów, 1 w pełnym wymiarze i 361 to dorobek zawodnika przed zimowym wypożyczeniem do Wigier Suwałki.